Atama Sayıları

Birçok platformda çalışan derneğimiz, üyelerimize ve üye adaylarımıza daha fazla katkı sağlamak için elinden geleni yapmaktadır.

Bu doğrultuda dernek üyemiz Sağlık Profesyonelleri Platformu (SPP) üyesi Hakan Marangoz arkadaşımızın da içinde bulunduğu başta Sağlık Profesyonelleri Platformu (SPP) başkanı Tülin Düger ve yine platformun mimarlarından Aras Ali Altıntaş ‘a teşekkür ederiz. Ve derneğimizin bu oluşum içerisinde çalışmalarını göz ardı etmeyen Hakan Marangoz arkadaşımızı hem tebrik eder hem de bize gönderdiği teşekkür yazısını sizinle paylaşmak isteriz.

Sevgili Arkadaşlar;

2016 KPSS ile emek verip yüksek puan alıp atama bekleyen Anestezi Tekniker ve Teknisyenleri olarak 2018/5 ataması ile 569 Anestezi Tekniker ve 151 Anestezi Teknisyen sayısı olmak üzere 720 sayısını almış bulunmaktayız. Hepimize hayırlı olmasını diler, mesleki alanda başarı dileklerimi iletirim.

Bilindiği üzere Sağlık Profesyonelleri Platformu (SPP) sağlık alanında Profesyonelliği sağlamak, atama sayısını adil ve fazla olması için emek sarf etmektedir. Gerek dernekleri tek çatı altında bir araya getirmek olsun gerek Sağlık Bakanlığı ile birebir görüşmeyi sağlamak olsun, bu süreçte bizlere hem yol, hem de sağlam bilgi temin etmiştir.17 Mayıs'ta Genç sağlıkçılar adı altında 25 dernek temsilcisi ile Bakan yardımcısı Ahmet Baha ÖĞÜTKEN ile bire bir görüşme fırsatımız olmuştur. Sağlıkçılarımız mesleki sorunları kendisine iletmiştir. ATTD derneği temsilcisi olarak ta Bakan yardımcımız ile görüşmeyi gerçekleştirip sorunlarımızı kendisine dosyamız ile ilettim. Bu görüşme birlik ve beraberliğin ilk meyvelerinden olup devamı içinde bizlere ışık olmuştur.

SPP olarak isteğimiz bütün branşların meslek örgütleriyle irtibata geçip bizimle ortak konularda hareket etmeleridir.

Bizlerin SPP ile tanışmasına vesile olan Anestezi Teknisyen ve Teknikerleri Derneği (ATTD) Başkanı Önder TOPBAŞ'a yaptıkları katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz.

Ve bizlerin sesi olan, bize her türlü bilgi, kaynak, görüşme isteği sunan Profesyonel kadroya sahip Sağlık Profesyonelleri Platformu'na (SPP) şahsım ve derneğimiz adına Teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Hakan MARANGOZ
ATTD Atama Komisyon Birimi
SPP Üyesi